ÜRETİM KONTROLÜ

 
imgservices

ÜRETİM KONTROLÜ

Bir kuruluş üretim çıktısını senkronize etmek, koordine etmek, analiz etmek ve optimize etmek için yazılıma ihtiyaç duyar. Bu görevleri yerine getirmek için tasarlanan MES sistemleri (Üretim Yürütme Sistemi) genellikle çok geniş bir işlevsellik sunar ve bunların uygulanması çok zaman ve kaynak gerektirir. Üretim alanı düzeyinde üretimi planlamak ve kontrol etmek için kullanımı kolay ve ucuz bir modülde müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak Üretim Kontrolü modülünü geliştirdik. 

 

İsteğe bağlı olarak kullanılan Üretim Kontrol modülü vardiya görevleri düzeyinde işin yürütülmesi için planlama ve kontrol sağlar; Bir parçanın üretim verilerini içerir, teknolojik işlemlerin yürütülmesini izlemenize, KPI'yı üretilen parçaların miktarına ve kalitesine göre ayarlamanıza ve onaylamanıza ve planlanan göstergelerden sapmaları tanımlamanıza olanak tanır. Modül, çeşitli endüstrilerin özelliklerine kolayca uyum sağlar ve istenirse bir MES veya ERP sistemine entegre edilebilir.

 

Ana fonksiyonları:

  • İş emirleri ve yönlendirme sayfaları oluşturma
  • Modül verileri ile OEE'yi hesaplama
  • Makinedeki teknolojik operasyonların kontrolü
  • Hurda parçalarının tanımlanması
  • Üretim süreci için ilerleme raporları oluşturma

 

Uygulama sonucunda:Teknolojik süreçlerin optimizasyonu, gerçek üretim kapasitesinin belirlenmesi, üretim maliyetlerinde azalma ve toplam üretim verimliliğinde %5'e varan artış elde edilir.imageportofolio

imageportofolio

imageportofolio

Makine çalışması, personel üretkenliği ve parça üretim sürecini izlemek için tasarlanmış Endüstri 4.0 gerçek zamanlı izleme ve makine veri toplama (MDC) sistemidir. Özel olarak işlenen raporları ve tabloları makul olmayan duruşları ortadan kaldırmak, genel ekipman etkinliğini (OEE) değerlendirmek ve üretim maliyetlerini azaltmak için kullanılabilir.

 

Tandem Takım Tezgahları, Zyfra MDCplus Türkiye resmi distribütörüdür.

İmes Sanayi Sitesi A Blok 103. Sokak No:1A
Yukarı Dudullu Ümraniye / İstanbul
+90 216 313 14 13 +90 530 970 12 81 info@mdc-plus.com.tr www.tandem.com.tr