BİLGİSAYARLI BAKIM

 
imgservices

BİLGİSAYARLI BAKIM

Bakım ve onarım çalışmaları için otomatik destek sağlamak, bakım ve onarım süresini azaltmaya ve üretim ekipmanının dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur. Bilgisayarlı Bakım modülü genellikle büyük işletmelerde talep görmektedir ve iki alt modül içermektedir:“Sevk Etme” ve “Bakım”. Birincisi, servis departmanları tarafından operasyonlarda ekipmanın teknik olarak hazır olmasını sağlamak ve raporlar oluşturmak için kullanılır. İkincisi planlama süreçlerini, onarım ve bakım çalışmalarının koordinasyonunu ve kontrolünü, ekipmanın çalışma süresinin otomatik olarak muhasebeleştirilmesini destekler ve takım tezgahlarının önleyici bakımını içerir.

 

Ana fonksiyonları:

  • Bakım ve onarımların planlanması, koordinasyonu ve kontrolü
  • Yedek parça ve malzeme tüketiminin kontrolü
  • Ayrıntılı hata bilgisi alma
  • Servis işlemlerini belgeleme
  • Dış hizmet kuruluşları ile etkileşim

 

Uygulama sonucunda: Ekipman arızalarından kaynaklanan arıza sürelerinin azalması ve şirket bakımının optimizasyonu nedeniyle ekipman kullanım verimliliğinde %10'a kadar artış sağlanır.imageportofolio

imageportofolio

imageportofolio

Makine çalışması, personel üretkenliği ve parça üretim sürecini izlemek için tasarlanmış Endüstri 4.0 gerçek zamanlı izleme ve makine veri toplama (MDC) sistemidir. Özel olarak işlenen raporları ve tabloları makul olmayan duruşları ortadan kaldırmak, genel ekipman etkinliğini (OEE) değerlendirmek ve üretim maliyetlerini azaltmak için kullanılabilir.

 

Tandem Takım Tezgahları, Zyfra MDCplus Türkiye resmi distribütörüdür.

İmes Sanayi Sitesi A Blok 103. Sokak No:1A
Yukarı Dudullu Ümraniye / İstanbul
+90 216 313 14 13 +90 530 970 12 81 info@mdc-plus.com.tr www.tandem.com.tr